Haberler

3000 YILLIK DEVLET, ASIRLIK CUMHURİYET

Türk Milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği emsalsiz kahramanlık mücadelesinin, eşsiz vatan sevgisinin, vazgeçilmez bağımsızlık iradesinin ifadesi olan en güzel eseri Cumhuriyettir.

 

Milletimizi esaret altına almak ve ülkemizi parçalamak isteyenlere karşı en önemli gücümüz, İstiklal Savaşımızda şanlı ecdadımızın mücadelesine ilham kaynağı olan özgürlük ve bağımsızlık ruhudur.

 

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşundan bugüne, ay yıldızlı bayrağımızın gölgesi altında, tek millet olarak yaşama uğrunda her şeyini feda edebilme anlayışına sahip olduk.

 

Atalarımızın emaneti olan bu güzel vatanı ve bağımsızlığımızı daima muhafaza etmek, Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak, Türkiye’yi dünyanın lider ülkelerinden biri haline getirmek için el ve gönül birliği halinde çalışmak bu cennet misali ülkeyi bizlere armağan eden şehitlerimize ve gazilerimize borcumuzdur.

 

Bu vesile ile, bizlere Cumhuriyeti armağan eden, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, İstiklal Savaşı kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz.