Haberler

Yönetim Kurulu Başkanımızdan Yeni Yıl Mesajı

 

Değerli Çalışanlarımız,

 

Yaşadığımız mutluluklar, sevinçler, acılar, üzüntüler ve başarılar ile bir yılı daha geride bırakarak; yeni ümitlerin canlı olduğu yeni bir yıla merhaba demek üzereyiz. Tüm insanlığın büyük ümitler beslediği, yeni bir dönemin başlangıcı olan, yeni yıla gireceğimiz bu günler, geride bırakacağımız yılda yaptıklarımızın ve yapamadıklarımızın değerlendirilmesi ve yeni hedeflerin belirlenmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

 

2019 yılı, hem Türkiye’de hem de dünya genelinde ekonomide yoğun dalgalanmaların yaşandığı bir yıl oldu. Dünya ticareti, faiz artışları, petrol fiyatlarındaki hızlı yükseliş, gıda fiyatlarının küresel ölçekte yükselişi gibi birçok olumsuz konu dünya gündemini kapladı. 2020 yılı ise öngörülerde bulunmanın zor olduğu bir yıl olarak karşımıza çıkıyor. Hepimiz için tedbirli davranmamız, gelişmeleri çok yakından takip etmemiz ve hızlı karar almamız gereken bir yıl olacak.

 

Ay-Ka Enerji olarak, ekonomideki dalgalanmalara rağmen, stratejik planlarımız açısından önemli adımlar atmayı başardığımız bir yılı geride bıraktık. Şirketimiz bünyesinde gerçekleştirdiğimiz güçlü değişimler ve yeni yatırımlarla toplamda 9 bölge, 100 araç, 1 genel koordinatör, 10 koordinatör, 15 bilgi işlemci ve yaklaşık 367 çalışanımız ile sektörde öncü bir istihdam rakamına ulaştık. Geçen yıl gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimizin ardından çok daha güçlü bir kurumsal yapı ile yolumuza devam ediyoruz. Her geçen gün genişleyen iş alanımız, kurumsal hamlelerimiz ve sosyal sorumluluk projelerimiz ile sektörümüze ve ülkemize değer katmaya devam ediyoruz.

 

Yeni teknolojilerin öncülüğünde yaşadığı hızlı dönüşüm, hayatımızın her alanında kendini gösteriyor. Yaşam şekillerimiz ve iş yapış modellerimiz kökten değişiyor. Biz de bu kapsamda odağımıza geleceğe yönelik çalışmaları aldık. Dönüşümü doğru okumaya çalışıyor ve her türlü değişime ayak uydurmamızı sağlayacak fonksiyonlarımızı güçlendiriyoruz. Dijital gelecek için iş projeleri yürütüyoruz. Dünyada her alanda oluşan gelişmeleri yakından takip ediyor, hem dünyamızın hem de kendi işimizin sürdürülebilirliği için ekonomik, toplumsal ve çevresel alanlarda yatırımlar yapıyoruz. Bu anlamda kısa süre içerisinde şirketimizin işlerini kolaylaştıracak ve ileri teknolojiyi kullanarak hareket edebileceğimiz, sektörel anlamda ilk sayılabilecek AYKA SYS otomasyon yazılımımız için start vererek, geliştirme sürecine devam etmekteyiz. Şirketimizin iç işleyişi ve işlemlerdeki hata oranını minimuma indirerek takip sistemini otomatik hale getirecek olan yazılımımız sayesinde teknolojik anlamda şirketimiz ivme kazanmaya devam etmektedir.

 

 

Sahip olduğumuz yönetim ve çalışan kapasitesi, yenilikçi donanım ve uygulama kabiliyetlerimizle her alanda büyük avantajlara sahibiz. Bu avantajları geleceğe dönük olarak en verimli şekilde kullanabilmek için organizasyonumuzu, yetenek havuzumuzu, altyapı ve sistem yatırımlarımızı doğru planlamalarla daha da geliştirmeye devam edeceğiz.

 

2020 yılında iyi planlanmış, öngörülü ve temkinli bir yaklaşımla, yaşanan değişimleri dikkatle analiz ederek, alabileceğimiz pozisyonla ilgili bize esneklik kazandıracak adımları atarak işlerimizi yöneteceğiz. Yenilikçi ve öncü karakterimizden ödün vermeden, işlerimize dört elle sarılacağız ve faaliyette bulunduğumuz her alanda sektörümüze ve ülkemize değer katmayı sürdüreceğiz.

 

2019 yılında da bizlere inanan, güvenen, katkıda bulunan tüm çalışanlarımıza ve çok kıymetli ailelerine Ay-Ka Enerji ailesi adına teşekkürlerimi sunarım.

 

Kadir YÜKSEL
Yönetim Kurulu Başkanı